Małopolskim Bibliotekarzem Roku 2020 została Halina Świtlicka. Laureatka tego zaszczytnego tytułu pracuje w Bibliotece Pedagogicznej w Olkuszu, która jest Filią Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Hugona Kołłątaja w Krakowie.

Prowadzi zajęcia dla seniorów, lekcje biblioteczne dla uczniów wszystkich etapów kształcenia. Realizuje szereg warsztatów i szkoleń dla nauczycieli z zakresu różnorodnych platform i aplikacji internetowych, na których dzieli się swoimi pomysłami na ich wykorzystanie w pracy z uczniami.Jest pomysłodawczynią i realizatorką podstrony: www.edukacyjnetiki.pedagogiczna.olkusz.pl, na której gromadzi i udostępnia narzędzia i aplikacje przydatne w pracy dydaktyczno-wychowawczej nauczyciela.

Angażuje się w wiele projektów, aktywnie działa w Stowarzyszeniu Teatralno-Literackim w Olkuszu, pełniąc w nim funkcję sekretarza zarządu. Zaprojektowała i wykonała nowoczesne i w pełni responsywne strony internetowe dla filii PBW. Pogodna i uśmiechnięta, swoim zamiłowaniem do nowoczesnych technologii zaraża wszystkich wokół siebie. W wolnych chwilach, odrywając się od wirtualnej rzeczywistości, czyta książki, pracuje w ogrodzie lub spaceruje z psem.