Wyniki konkursu fotograficznego

Organizatorem konkursu fotograficznego: ”Moje miasto    i mój region w obiektywie – pochwal się czymś, czego inni nie znają” jest Biblioteka Pedagogiczna w Olkuszu.  Konkurs został ogłoszony  11 czerwca 2011 roku             a zakończony 15 października 2011 roku. W tym czasie wpłynęło do Biblioteki 135 zdjęć przysłanych przez 65 uczniów z 20 szkół z powiatu olkuskiego.

 

 

Jury konkursu w składzie:

Przewodniczący: Janusz Czerniak
Członkowie: Katarzyna Szojda, Olgerd Dziechciarz

po zapoznaniu się ze wszystkimi pracami postanowiło odrzucić 18 zdjęć, ze względu na niespełnienie warunków regulaminu. Pozostałe fotografie zostały poddane ocenie      i tak Jury przyznało następujące nagrody:

I kategoria wiekowa: Szkoły Podstawowe

  1. „Drzewa w lustrze wody” – staw zielony w Kluczach: Julia Piaśnik – Szkoła Podstawowa nr 3 w Olkuszu
  2. „Kamienne miasto” – Jaroszowiec, Zubowe Skałki: Mateusz Syma – Szkoła Podstawowa nr 1 w Olkuszu
  3. Jaskinia w Rodakach: Alicja Mosur – Szkoła Podstawowa w Chechle

I MIEJSCE - Julia Piaśnik: "Drzewa w lustrze wody"

II MIEJSCE - Mateusz Syma: "Kamienne miasto"

III MIEJSCE - Alicja Mosur: Jaskinia w Rodakach.

 

 

 

 

 

 

 

II kategoria wiekowa: Gimnazja

  1. Zapomniana rzeka  – brzegi rzeki Sztoły: Anna Nowińska – Gimnazjum nr 3 w Olkuszu
  2. „Staw jesienią” – Pazurek: Karolina Kaczmarska – Gimnazjum nr 3 w Olkuszu
  3. „Macewy” – w lesie przy ul.Kantego: Anita Gałka  – Gimnazjum nr 3 w Olkuszu

I MIEJSCE - Anna Nowińska: Zapomniana Rzeka - brzegi rzeki Sztoły.

II MIEJSCE - Karolina Kaczmarska: "Staw jesienią" - Pazurek.

III MIEJSCE - Aneta Gałka:"Macewy" - w lesie przy ul. Kantego.

 

 

 

 

 

 

 

 

III kategoria wiekowa: Szkoły średnie

  1. Cmentarz żołnierzy w Jangrocie (Cieplice): Martyna Gamrat – IV LO w Olkuszu
  2. Kobylica: Paulina Szatan – II LO w Olkuszu
  3. „Ryczówek wieczorowa porą”: Klaudia Kardas – II LO w Olkuszu

I MIEJSCE - Martyna Gamrat: Cmentarz żołnierzy w Jangrocie.

II MIEJSCE - Paulina Szatan: Kobylica.

III MIEJSCE - Klaudia Kardas: "Ryczówek wieczorową porą"

 

 

 

 

Ponadto Jury przyznało 4 wyróżnienia:

  • Widok z Pomorskiej Górki: Karolina Nawara – Gimnazjum nr 2 w Olkuszu
  • Wejście do jaskini w jesiennej tonacji: Karolina Bieńczak – Gimnazjum w Bydlinie
  • Olkusz, okolice osiedla Glinianki: Aleksandra Sado – IV LO w Olkuszu
  • Podróż gwiazd – Droga do Bukowna: Kinga Dyba – II LO w Olkuszu

WYRÓŻNIENIE:Karolina Nawara: Widok z Pomorskiej Górki.

WYRÓŻNIENIE:Karlina Bieńczak:Wejście do jaskini w jesiennej tonacji.

WYRÓŻNIENIE:Aleksandra Sado: Olkusz, okolice osiedla Glinianki.

WYRÓŻNIENIE:Kinga Dyba:Podróż gwiazd - droga do Bukowna.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z szkół podstawowych otrzymaliśmy 17 zdjęć. Jedna praca została przez Jury odrzucona. W tej kategorii wzięło udział 10 uczniów, z 7 szkól podstawowych:

  1. Szkoła Podstawowa w Chechle (opiekun: Anna Kotara)
  2. Szkoła Podstawowa w Zawadzie
  3. Szkoła Podstawowa nr 1 im. M. Kopernika w Olkuszu
  4. Szkoła Podstawowa nr 3 im. M. Biema
  5. Szkoła Podstawowa nr 9 im, ppłk. Pilota S. Skarżyńskiego w Olkuszu
  6. Szkoła Podstawowa nr 10 im. K. Makuszyńskiego
  7. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kluczach (opiekun: Urszula Świercz)

II kategoria wiekowa: młodzież gimnazjalna  Otrzymaliśmy 46 zdjęć, z czego 4 zostały przez Jury odrzucone. 23 gimnazjalistów przysłało nam swoje fotografie z 10 szkół:

  1. Gimnazjum nr 2 im. św. Królowej Jadwigi w Olkuszu (opiekun: Ewa Gutkowska-Żak)
  2. Gimnazjum nr 3 im. A. hr. Fredry w Olkuszu (opiekun: Zofia Jurek)
  3. Gimnazjum nr 4 im. C. K. Norwida w Olkuszu (opiekun: Urszula Słaby)
  4. Publiczne Gimnazjum im. KEN w Bolesławiu
  5. Zespół Szkół nr 1 w Bukownie
  6. Gimnazjum im. Legionistów J. Piłsudskiego w Bydlinie (opiekun: Marzena Wojtacha)
  7. Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach (opiekun: Renata Zawisz)
  8. Zespół Szkół – Gimnazjum w Krzykawie (opiekun:Maria Sutyła)
  9. Zespół Przedszkolno-Szkolno-Gimnazjalny w Podlipiu
  10. Gimnazjum nr 1 im. św. Królowej Jadwigi w Wolbromiu

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. przysłali do Biblioteki 72 zdjęcia, Jury odrzuciło 13 prac. W konkursie wzięło udział 32 uczniów z 3 szkół średnich:

  1. I LO im. K. K. Wielkiego w Olkuszu (opiekun: Bogusława Wajdzik)
  2. II LO im. Ziemi Olkuskiej w Olkuszu (opiekun: Barbara Świtlicka-Nowak)
  3. IV LO im. K. K. Baczyńskiego w Olkuszu (opiekun: Stanisław Wywioł)

Wszystkie prace można oglądać w godzinach pracy Biblioteki.
W najbliższym czasie wszystkie zdjęcia będą zamieszczone na naszej stronie.

 

 

 

Grudzień 2017
poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota niedziela
27 listopada 2017 28 listopada 2017 29 listopada 2017 30 listopada 2017 1 grudnia 2017 2 grudnia 2017 3 grudnia 2017
4 grudnia 2017

Kategoria: W BiblioteceWstążkowe kreacje - warsztaty tworzenia ozdób świątecznych.

Wstążkowe kreacje - warsztaty tworzenia ozdób świątecznych.
5 grudnia 2017 6 grudnia 2017 7 grudnia 2017

Kategoria: W BiblioteceSieć współpracy i samokształcenia: Wizerunek – jak legalnie publikować?

Sieć współpracy i samokształcenia: Wizerunek – jak legalnie publikować?

Kategoria: W BiblioteceKamishibai - podróż w krainę dziecięcej literatury.

Kamishibai - podróż w krainę dziecięcej literatury.
8 grudnia 2017

Kategoria: W BiblioteceDuety poetyckie: Olimpia Rychlińska & Dagmara Nazifi

Duety poetyckie: Olimpia Rychlińska & Dagmara Nazifi

Kategoria: W BiblioteceUroczyste rozdanie nagród w VII Powiatowym Konkursie Fotograficznym

Uroczyste rozdanie nagród w VII Powiatowym Konkursie Fotograficznym
9 grudnia 2017 10 grudnia 2017
11 grudnia 2017 12 grudnia 2017 13 grudnia 2017 14 grudnia 2017 15 grudnia 2017 16 grudnia 2017 17 grudnia 2017
18 grudnia 2017 19 grudnia 2017 20 grudnia 2017 21 grudnia 2017 22 grudnia 2017 23 grudnia 2017 24 grudnia 2017
25 grudnia 2017 26 grudnia 2017 27 grudnia 2017 28 grudnia 2017 29 grudnia 2017 30 grudnia 2017 31 grudnia 2017
Ibuk
Zapraszamy do wirtualnej czytelni
Ibuk
Artyści
ziemi olkuskiej
PBW
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie